web analytics

کمک به تولید داخلی…

سلام دوستان و مخاطبین گرامی؛

همونطور که در جریان وقابع اخیر و بحران اقتصادی هستید و میدونید که اقتصاد این مملَکت خراب شده رو به اضمحلال و فروپاشی هست و تحریم ها شدیدتر از هر زمان دیگه ای در شرف اعمال هست و واردات بسیار سخت تر از قبل شده، واردکنندگان تجهیزات صوت حرفه ای که سالها با واردات و خروج ارز از کشور به منافع خودشون می رسیدند، اخیراً به این صرافت افتادن که واردات دیگه بصرفه نیست و باید آستین ها را بالا زد برای تولید کالایی که نیاز داخلی را در هر بخشی برطرف کنه. از اینرو اخیرا افراد و گروه ها و شرکت های زیادی مترصد تولید اسپیکر هستند. کاری که ما سال ها انجام دادیم و در حال حاضر هم با روالی مشخص و رنج محصولی مشخص انجام میدیم. ما با هیچ کدام از تولید کننده های نوظهور احساس رقابتی نداریم. ما 12-13 سال جلوتر هستیم و هیچ دغدغه ای ازین بابت نداریم. ما سالها تلاش کردیم راه حل های مختلف را پیدا کردیم. کانکشن های بدرد بخور خارجی برای تهیه قطعات و طراحی تعداد بیشماری اسپیکر برای کاربری های مختلف که همگی تجربیاتی گران بها هستند برای یک تولید کننده. این مطلب من باب کمک به تولید کنندگان نوشته میشه.
یکی از بخش های مهم هر اسپیکر بعد از مباحث الکتروآکوستیک، طراحی کراس اور و ساخت کراس اور هست. سخت ترین بخش ساخت کراس اور هم سلف یا اینداکتور هست. ما سالها از روش های مختلفی سلف های کراس اور اسپیکرها را تولید کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که راه حل آماده ی و به قول معروف off-the-shelf برای ساخت سلف نیست. هیچ دستگاه ترانس پیچی آماده ای نیست که ساخت سلف های کراس اور را به خودی خود انجام بده. سیم های مصرفی سلف کراس اور قطر زیادی دارند و نیاز به دستگاهی با گشتاور بالا دارند. همچنین ردیف پیچی و حفظ نظم سیم پیچ بسیار مهمه. از جهتی دقت در تعداد دورهای سیم پیچ بسیار مهمه که باید منطبق با مشخصات کراس اور طراحی شده، باشه. ما برای رفع این مشکل و ساخت سلف کراس اور در تیراژ بالا، دستگاه CNC coil winding machine طراحی و تولید کردیم که اختصاصاً برای رفع این نیاز طراحی و تولید شده است. گروه لاجیک اودیو آمادگی دارد جهت رفع نیاز داخلی و کمک به تولید محصول ایرانی، سلف های مورد نیاز تولیدکنندگان احتمالی را به صورت خدماتی تولید نماید یا ماشین مخصوص اینکار با به صورت سفارشی تولید و در اختیار شرکت های متقاضی قرار دهد.
در تصاویر و کلیپ زیر دستگاه فوق الذکر مخصوص سیم پیچی سلف های کراس اورهای مورد استفاده در اسپیکر و بلندگو را ملاحضه می کنید. دقت حرکتی این ماشین 0.01 میلمیتر می باشد و قادر است سیم های نازک از 0.10 میلیمتر تا 4 میلیمتر را به راحتی سیم پیچی کند. سلف ها و اینداکتورهای تولیدی با این ماشین مخصوص می توانند دارای قرقره یا فاقد قرقره به صورت هسته هوا باشند. امکان سیم پیچی اتوترانسفورماتورهای مورد استفاده در کراس اور هم وجود دارد:

کلیپی کوتاه از نحوه عملکرد دستگاه:

چند تصویر از این دستگاه:

By |2018-07-12T16:57:24+00:00جولای 12th, 2018|دسته‌بندی نشده|2 Comments

About the Author:

2 Comments

  1. حسین جولای 13, 2018 at 8:21 ب.ظ - Reply

    بسیار عالی !

  2. حسین دسامبر 6, 2018 at 3:11 ب.ظ - Reply

    سلام ، متاسفانه بخش ارتباط با ما کار نمیکنه و مجبورم اینجا پیام بزارم ،
    بنده نیاز به 400 عدد سلف هست ههوا با مشخصات خاص دارم ، لطفا راه ارتباطی ارائه بدید.09113150847

Leave A Comment